Tävlingsekipage

Annelie & Maja

Clumber Spaniel *2010

Tävlar i: Bruksspår Appell, Rallylydnad fortsättning & Lydnad klass 1, Utställning

- MH, Sph 1, LP1, RLDN

Barbro & Lykke

Perro de agua espanol *2012

Tävlar i: Viltspår & Rallylydnad avancerad klass

- RLDN, RLDF, SUCH, DKCH, NUCH OCH NORD UCH, BPH, Godkänt anlagsspår viltspår

Felicia & Texas

Dvärgschnauzer *2012

Tävlar i: Agility & hopp klass 2

- MH, AgHD1, RLDN

Karina & Nova

Golden retriever *2015

Tävlar i: Lydnad startklass & rallylydnad avancerad klass

- Godkänt doftprov, RLDN, RLDF, BPH, Godkänt vårdhundstest

Lena & Fixa

Dansk-svensk gårdshund *2009 

Tävlar i: Rallylydnad Championklass

- SE Rally CH, MH, Klass 2 agility

Matilda & Pasi

Pumi *2014

Tävlar i: Agilityklass 2 & Hoppklass 2 

- AghD1

Riina & Kira

Boxer *2015

Tävlar i: Rallylydnad nybörjarklass & nosework

- Godkänt doftprov

Charlotta & Loke

Welsh springer spaniel  *2014

Tävlar i: Utställning

- SE U(U)CH, SV19, C.I.E

Siri & Holly

Västgötaspets *2014

Tävlar i: Utställning

Riina & Rolf

Australian kelpie *2017

Tävlar i: Lydnad startklass


Roger & Dixie

Hovawarti

Tävlar i: Lydnad  & bruks


Claes & Zeb

Pudel *2010

Tävlar i: Utställning, bruks spår appell, rallylydnad fortsättningsklass,  lydnad klass 1

- LD1, RLDN, MH

Krister & Wixx

Schäfer

Tävlar i: Bruks

- SE BCh SE SpCH

Sanna & Maybe

Australian shepherd *2017

Tävlar i: Rallylydnad avancerad klass, lydnad klass 1 & agility hoppklass 1

- RLDN, RLDF, LD startklass, MH

Kristin & Zid

Curly coated retriever

T'ävlar i: Agility

- MH

Lena & Torsten

Labrador *2015

Tävlar i: Bruksspår högre klass

- Sph1, MH,

Lisa & Luna

Perro de agua espanol *2013

Tävlar i: Rallylydnad mästarklass, viltspår

- RLDN, RLDF, RLDA, RLDM, godkänt anlagsspår viltspår

Matilda & Jack

Border collie *2013

Tävlar i: Agilityklass 1 & Hoppklass 1 

Jennie & Bakko

Finsk lapphund *2015

Tävlar i: Utställning & nosework

- Godkänt doftprov nosework, pedagoghund förskola

Rose-Marie & Benji

Eurasier *2009

Tävlar i: Bruks, lydnad & utställning

- N UCH, FI UCH, JWW-10, NORD V-11, SE UCH, SE V-11, DK UCH, NORD UCH,

INt UCH, MH, LD startklass

Yvonne & Chippen

Australien Kelpie *2012

Tävlar i: Bruksspår Elitklass & lydnad klass 3

- SphIII, MH

Emma & Noomi

Briard *2011

Tävlar i: Rallylydnad avanceradklass & lydnad klass 1

- RLDN, RLDF, LP1,  korad

Rosita & Miksi

Tävlar i: Rallylydnad fortsättningsklass

- LP1, LP2, RLDN, RLDF

Charlotta & Mex

Sussex spaniel * 2013

Tävlar i: Utställning

- C.I.E & NORD UCH, DK V-16, EUW-16, SE V-15-16-17-18-19, WW-17, VDH CH

Linda & Ixon

Rottweiler *2015

Tävlar i: Bruksspår Elitklass och Lydnad klass 2

- Sph1, Sph2, MH, LP1, LD1, KORAD, SeUch

Malin & Yalla

Tervueren *2013

Tävlar i: Agilityklass 3, Hoppklass 3, Lydnad klass 3 & bruksspår lägre klass

- AgD1, AgD2, MH, Sph1, KORAD


Monica & Gretchen

Airedaleterrier *2016

Tävlar i: Lydnad klass 2, rallylydnad fortsättningsklass

- BPH, RLDN

Marianne & Leksu

Lapsk vallhund *2013

Tävlar i: Bruksspår lägre klass, lydnadsklass 1, rallylydnad fortsättningsklass, HTM & nosework

- RLDN, MH, SEUCH

Pia & Bayliez

Hovawart *2015

Tävlar i: Bruksspår högre klass & lydnad klass 2

- SphII, korad, SE UCH

Faktureringsadress:

Vimmerby brukshundklubb

Box 13

59821 Vimmerby


Besöksadress hittar du HÄR


Bankgiro:

5138-7090

Swish:

123 695 45 98

Organisationsnummer:

833200-4350

E-post:

info@vimmerbybrukshundklubb.se


Uppdaterad: 2019-07-15